TOTAL RESTORE

Nápoj plný aktívnych prírodných látok, vitamínov a minerálov.

Unikátna zmes synergicky a širokospektrálne pôsobiacich prírodných látok zameraných na:
⦁    prevenciu a liečbu civilizačních ochorení ako nádorové ochorenia, srdcovo-cievne ochorenia ...
⦁    regeneráciu buniek, kmeňových buniek a DNA
⦁    aktivovanie smoozdravovacích procesov v organizme
⦁    posilňovanie imunity organizmu
⦁    podporu krvotvorby
⦁    vyživenie organizmu
⦁    detoxikáciu organizmu
⦁    harmonizovanie energetických dráh

TOTAL RESTORE je výživový doplnok vo forme zmesy pre prípravu nápoja s vysokým obsahom účinných látok

Resveratrol  je v súčasnosti považovaný za najsilnejší antioxidant.
Ukázalo sa, že hlavný kľúč k jeho účinnosti je potrebné hľadať v oblasti epigenetiky. Ovplyvňuje napríklad acetyláciu histónov. Históny sú proteíny, ktoré vytvárajú komplexy s DNA a sú dôležité pre jej správne priestorové usporiadanie.
Tajomstvom boja proti starnutiu je trans-resveratrol, aktívna forma resveratrolových polyfenolov. Štúdie preukázali, že trans-resveratrol v mimoriadne prospešnej forme taktiež aktivuje gén dlhovekosti SIRT1, zvyšuje produktivitu, životnosť buniek, umožňuje opravy DNA a zvyšuje produkciu antioxidantov.
Vďaka svojim antioxidačným účinkom ovplyvňuje resveratrol tiež metabolizmus tukov, potláča oxidáciu lipoproteínov s nízkou hustotou aj zhlukovanie krvných doštičiek, čo sú všetko procesy, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri vzniku aterosklerózy.
Existujú aj výskumy potvrdzujúce schopnosť resveratrolu regulovať viditeľné príznaky starnutia – napr.aj úbytok vrások pri dlhodobom užívaní. Nízka hladina sirtuínu 1 bola zaznamenaná v bunkách s vysokou mierou inzulínovej rezistencie, takže je pravdepodobné, že resveratrol môže zohrávať pozitívnu úlohu v prevencii a liečbe diabetu 2. typu.
Najvýznamnejšie účinky: Má  antioxidačné, protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky.  Chráni srdcovo-cievny systém. Znižuje riziko demencie. Je efektívnym kozmetickým prostriedkom, pretože bráni predčasnému starnutiu, obnovuje kolagénové vlákna, udržuje hladkosť a pružnosť pokožky.  Zvyšuje odolnosť organizmu proti stresu. Má protirakovinové účinky, spomaľuje rast rakovinových buniek, je schopný ich aj ničiť. Štúdie poukazujú na jeho jedinečnú schopnosť bojovať proti rakovine počas všetkých jej štádií. Aktivizuje schopnosť regenerácie zdravých buniek. Pôsobí na viacerých úrovniach bunkového metabolizmu niektorých systémov v ľudskom organizme.
    
Aloe vera je známa už po stáročia, ale až teraz dokážeme plne doceniť jej skutočný význam pri boji s modernými, tzv. civilizačnými ťažkosťami, ktoré sú ťažko liečiteľné. Poruchy imunity, alergie, intoxikácia chemickými liekmi, rakovina hrubého čreva, poruchy trávenia, chronická zápcha, žalúdočné vredy, cukrovka, žlčníkové ťažkosti, choroby pečene, chronické infekcie močových ciest, ale aj hypertenzia, kôrnatenie tepien, lupienka, migrény, črevné katary, chronická únava, bolesti kĺbov vrátane reumatizmu, to sú v súčasnosti najčastejšie zdravotné problémy, s ktorými si moderná medicína nedokáže vždy uspokojivo poradiť. Prostredníctvom Aloe sa ponúka aj možnosť očistnej kúry - detoxikácie, úpravy zažívania, vyprázdňovania, doplnenia životne dôležitých látok v zmysle bunkovej výživy a v neposlednom rade šanca redukovať nadváhu tým najbezpečnejším spôsobom. Aloe vera je bohatá na aminokyseliny, které sú základnou současťou ľudského tela. Celkovo obsahuje viac jako 200 farmakologicky známých látok.
Najvýznamnejšie účinky:
⦁    čistiaca (detoxikuje)
⦁    anestetický (tíšiaci bolesť)
⦁    baktericídne (protibakteriálne)
⦁    fungicídny (protiplesňový)
⦁    viricidní (hubiace vírusy)
⦁    protizápalový
⦁    antipyretický (zrážajúcej horúčku)
⦁    regeneračné
⦁    zvyšujúce prekrvenie
⦁    výživný

Chlorella pyrenoidosap  je zelená, sladkovodná  riasa. Vyskytuje sa na Zemi 2,5 miliardy rokov, za svoje prežitie vďačí geniálne efektívnemu mechanizmu obnovovania DNA. Obsahuje 19 aminokyselín, vrátane esenciálnych:  fenyl alanín ( proti únave), tryptofán (na skvalitnenie spánku), nukleové kyseliny - DNA, RNA ( omladzujúci efekt, chránia pred degeneratívnymi ochoreniami). Celé spektrum vitamínov, minerálov a stopové prvky napr. Chlorofyl (má dezinfekčný efekt).
Najvýznamnejšie účinky:
⦁    stimulačný efekt pre hojenie rán, vredov
⦁    znižuje hladinu cholesterolu a vysoký krvný tlak
⦁    ovplyvňuje metabolizmus, pôsobí na hybnosť a čistenie čreva, viaže na seba ťažké kovy                     
⦁    chráni proti činiteľom spôsobujúcich rakovinu
⦁    chlorella je tiež významná pri detoxikácii

Acai (Euterpe oleraceae) obsahuje celý rad účinných látok, ku ktorým patrí vitamín C, antokyanové farbivá, vitamín A, vitamíny radu B, minerálne látky (mangán, horčík, fosfor, vápnik, draslík, Bor, meď, železo, molybdén), epikatechín, kyselina galová, protokatechin, kumarín, cyanidin, flavonoidy, kyselinu vanilovou, pelargonin-3-glykozid, nenasýtené mastné kyseliny vitamín E.
Šťava z Acai má celý rad zaujímavých účinkov. Jedným z najpozoruhodnejších je veľmi silná antioxidačná aktivita vďaka niektorým obsahovým látkam, ako sú vitamíny A, C, E a flavonoidy. Obsahuje viac antioxidantov ako napríklad čučoriedky alebo granátové jablká.
Taktiež obsahuje nenasýtené mastné kyseliny. Tým pomáha znižovať hladinu LDL cholesterolu stabilizuje hladinu HDL cholesterolu. Pôsobí regeneračne na epitelové bunky vystielajúce cievne steny, zároveň zlepšuje ich elasticitu, tým môže znižovať zvýšený krvný tlak. Celkovo napomáha k jeho stabilizácii. Doporučuje sa pri oslabenej imunite, zvýšenej fyzickej telesnej záťaži a pri strese.

Železo  potrebujú všetky telesné orgány. Je nevyhnutnou súčasťou hemoglobínu, zložky červených krviniek prenášajúci kyslík k bunkám. Ďalej je súčasťou celého radu enzýmov potrebných pre správne fungovanie imunitného systému. Tým, že železo pomáha zásobovať kyslík krvou vo svaloch zásobuje tiež celé telo energiou.

Čučoriedka účinné látky plodu obmedzujú rast patogénnych mikróbov a špecifických plesní. Je dôležitá pri regenerácii slizníc s miernym protizápalovým efektom pomáha  tiež pri zápaloch žalúdka, pankresu, v ústnej dutine, angínach, a pod.

Extrakt z hroznových jadierok obsahuje látky nazývané prokyanidíny, ktoré zabraňujú karcinogenéze (formovaniu rakovinových buniek). Okrem toho, extrakt z hroznových jadierok sa zadeľuje medzi najsilnejšie antioxidanty. Biologicky aktívne polyfenoly z hroznových jadierok sú dôležitou skupinou aktívnych prírodných látok. Používajú sa ako doplnok pri poruchách imunity, vrátane alergií, pri kardiovaskulárnych poruchách, pretože sa zúčastňujú pri ochrane buniek  pred oxidatívnym poškodením a pri podpore dobrého spojivového tkaniva.

Kyselina listová dôležitú úlohu hrá pri krvotvorbe a aktívna forma kyseliny listovej, tetrahydrofolát pri vzniku nukleových kyselín a tiež látok zodpovedných za prenos energie v bunke. Ďalej sa zúčastňuje aj pri ďalších dôležitých procesoch v organizme. Samotné nukleovej kyseliny, DNA a RNA sú nesmierne dôležité, pretože uchovávajú základné genetické informácie. Kyselina listová sa podieľa aj na vzniku mnohých aminokyselín, možno uviesť napríklad tryptofán, glycín alebo metionín.

Vitamín B12 (kyanokobalamín)
je potrebný pre tvorbu fosfolipidov bunkových membrán (dôležité pre správny prenos nervových vzruchov) a myelínových puzdier (ktoré kryjú a chránia nervové bunky a zrýchľujú vedenia nervových vzruchov).
B12 sa podieľa na urýchľovaní výroby a recyklácii mozgových prenášačov (neurotransmiterov), ktoré sú zodpovedné za pamäť, mentálnu jasnosť, bdelosť, náladu a ďalšie procesy. Replikácie DNA a teda aj správne delenie buniek, je tiež závislé od vitamínu B12. Úloha vitamínu B12 pri replikácii DNA je dôležitá najmä pri produkcii zdravých červených krviniek a hemoglobínu.

Lactobacillus acidophilus má kľúčovú úlohu pri vstrebávaní živín, čo zásadne ovplyvňuje celkové zdravie. Acidofily asistujú pri produkcii nevyhnutných enzýmov a zvyšujú množstvo absorbovaných vitamínov. Ak ich je dostatok, telo lepšie vstrebe vitamín K, B, vápnik, laktázu a mastné kyseliny.

Kurkuma dlhá (Curcuma longa)
Podporuje tvorbu a vylučovanie žlče, zlepšuje trávenie. V ľudovom liečiteľstve sa používa pri chronických ochoreniach pečene a žlčníka, bolestiach brucha, nadúvaní a tiež proti parazitom. Pôsobí pozitívne na prekrvenie, pretože stimuluje periférne rozdeľovanie krvi a zmenšuje nebezpečenstvo tvorby krvných zrazenín. Zmierňuje zápaly kĺbov, vhodná pri artróze. Ďalej pri bolestiach v krku, ramenách, bolestiach zubov a poruchách menštruácie.
Medzi obsahové látky patria farbivo a silice. Farbivo tvorí žltý fenolický kurkumín, desmethoxykurkumin a bis-desmethoxykurkumin.
KURKUMÍN výsledkom  silnej antioxidačnej schopnosťi kurkumínu je jeho protinádorové pôsobenie. Pri in vitro pokusoch s ľudskými bunkovými líniami sa dokázala schopnosť kurkumínu potláčať karcinogenézu v troch stupňoch : rozvoj nádoru, angiogenéza (vznik) a rast nádoru.
Keďže kardiovaskulárne ochorenia patria k najčastejším príčinám úmrtí, vedcov potešilo zistenie, že už pravidelné podávanie nízkych dávok kurkumy znižuje hladinu LDL cholesterolu – zlého cholesterolu a lipidov. Tento účinok, spolu so schopnosťou kurkumínu znižovať zhlukovanie krvných doštičiek, zaraďuje tento antioxidant do skupiny látok potláčajúcich vznik aterosklerózy. Využite kurkumy, a jej extraktov kurkumínov, v medicíne je pomerne rozsiahle. Štúdie  zdôrazňujú, že je kurkumín účinným nástrojom proti viac než 572 chorobám, ide napr. o oxidatívny stres, zápaly, poškodenie DNA, peroxidáciu lipidov, chemicky vyvolané choroby pečene, Alzheimerova choroba a fibróza pečene. Zistilo sa, že kurkumín má vplyv na viac ako 700 génov, čo by vysvetľovalo, prečo je schopný opravovať DNA.


Vitamín C:
Najvýznamnejšie účinky:
⦁    imunitná podpora tela, počas ktorej dochádza k stimulácii tvorby bielych krviniek
⦁    účinný antioxidant, ktorý vychytáva voľné radikály a zabraňuje poškodeniu tkanív
⦁    tvorba kolagénu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou všetkých spojivových štruktúr
⦁    zabezpečuje pružnosť ciev, kostí, ale aj zubov
⦁    predchádza vzniku paradentózy, zamedzuje krvácavosti ďasien
⦁    výrazná regeneračné podpora, nevyhnutný pre vstrebateľnosť železa

 


Zdroj: www.biorevolution.eu

Kúpiť so zľavou

Leták na stiahnutie

Video

Napíšte nám