DIVINE

novinka

Unikátna zmes synergicky a širokospektrálne pôsobiacich prírodných látok zameraných hlavne na:

  • zlepšenie kvality pokožky, vlasov a kĺbov
  • zrýchlejšiu regeneráciu organizmu
  • spomalenie  procesov starnutia

 

Čajovník čínský (Camellia sinensis)  Medzi najvýznamnejšie skupiny obsiahnuté v čaji patria éterické oleje, polyfenoly a katechíny. Polyfenoly a katechíny majú vyrazný antioxidačný účinok a znižujú pôsobenie takzvaných voľných radikálov (ktoré sa podieľajú na starnutí buniek). Okrem toho majú niektoré flavonoidy antihistaminický a antimikrobiálny účinok. Zlepšujú aj pamäť a koncentráciu.“ Podľa štúdií zverejnených v The American Journal of Clinical Nutrition and Urology môže čaj napomáhať pri chudnutí, zlepšuje metabolizmus, povzbudzuje peristaltiku a znižuje príjem cukrov. „Podľa niektorých zdrojov napomáha odbúravaniu alkoholu a znižuje tvorbu zubného kazu. V krajinách, kde sa čaj každodenne konzumuje po stáročia, sa ľudia dožívajú vysokého veku a menej trpia civilizačnými chorobami.“ 

Účinne napomáha pri: Ťažkostiach s prekrvovaním, únave. Má tiež antioxidačné a upokojujúce účinky, prečistí močové ústrojenstvo a obličky, pomáha pri diétach, prispieva k normálnemu stavu pokožky, znižuje cholesterol, udržuje stabilnú hladinu cukru v krvi a podporuje činnosť srdca.  Čajovník vracia pružnosť cievam, pôsobí proti ich lámavosti, rozširuje ich, pôsobí proti arterioskleróze. Pomáha odbúravať kyselinu mliečnu zo svalov po športovom výkone, pôsobí termoregulačne.
Používa sa ako účinná prevencia a liečba pri náhlej mozgovej príhode a iných problémoch s prekrvovaním.
Je to silný antioxidant, upravuje tiež krvný tlak.

 

Kyselina hyaluronová je súčasťou bunkových stien organizmu. Hyaluranan vytvára priehľadný gél, ktorý na seba viaže tekutiny. Svoju veľkosť dokáže zväčšiť až tisícnásobne, vďaka čomu udržiava telo v lepšej kondícii.

Kyselina hyalurónová sa nachádza na viacerých miestach v tele, napríklad v ďasnách, dýchacích cestách, na slizniciach. Najviac jej však máme v pokožke. Od kyseliny závisí elasticita pleti, teda aj to, ako rýchlo budeme starnúť.


Účinky kyseliny hyalurónovej

O kyseline hyalurónovej sa často hovorí ako o tajomstve krásy a zázračnom prostriedku proti starnutiu. Ak ju budete užívať pravidelne, naozaj zastavíte niektoré problémy, ktoré sa objavujú s pribúdajúcimi rokmi. Kyselina hyalurónová je veľmi dôležitá z hľadiska hydratácie, čo je kľúč k lepšej kvalite pokožky.

Ďalšie estetické účinky:

  • rýchlejšia regenerácia pleti
  • zmiernenie celulitídy
  • prevencia strií
  • zlepšenie farby pleti /zdravší vzhľad/
  • ochrana pokožky pred vonkajším znečistením.

 

Kyselina hyalurónová v medicíne

Z historického hľadiska sa kyselina hyalurónová začala využívať najprv v medicínskom prostredí. Liečili sa ňou ochorenia pohybového systému, neskôr pribudli aj iné zdravotné problémy. Dnes vám lekár nasadí kyselinu hyalurónovú pri týchto ťažkostiach:

bolesti kĺbov (a ich zlá ohybnosť), artritída, opotrebovanie kolien, problémy so spánkom, chronická únava, zápal ďasien, zápaly močových ciest a problémy s močovým mechúrom, senná a alergická nádcha, problémy s dýchacími cestami, hojenie rán po operáciách (menšia viditeľnosť jaziev), svalové problémy, suchá sliznica v nose, úpal, popáleniny, opar, syndróm suchého oka, mierne zlepšenie zraku.

Pomáha aj pri intímnych problémoch. Kyselina hyalurónová sa využíva pri viacerých intímnych ťažkostiach. Je súčasťou liekov na problémy s erekciou, liečia sa ňou ženské choroby ako narušená sliznica vagíny, mykózy, či zápaly.

Kyselina hyalurónová na seba viaže tekutiny. No ak ich neprijímame dostatok, nemá až takú účinnosť. V takom prípade totiž nemá čo nasať a pokožka zostáva ochabnutá. Dôležité je tiež zloženie pitného režimu, pretože najlepšie sa viaže na obyčajnú čistú vodu. Okrem 2 litrov vody denne, čo je ideálna miera pre zdravého človeka, musíme dbať aj na dostatočný príjem minerálov a vitamínov. Pre lepšie spracovanie kyseliny hyalurónovej sú dobré najmä dva minerály – magnézium a zinok. Tie získate napríklad z banánov, orechov, strukovín, rýb, vnútorností. Ale to hlavné na koniec – vyhýbajte sa dlhému pobytu na priamom slnku. Slnečné lúče spomaľujú tvorbu kyseliny hylurónovej a pokožku vysušujú.

Za znižovaním tvorby kyseliny hyalurónovej hľadajme najmä zvyšujúci sa vek. Obnova kyseliny dramaticky klesá už po štyridsiatke, keď telo vyprodukuje len polovičné množstvo. Aj preto sa v tomto období objavujú prvé známky starnutia.

Pod slabšiu tvorbu kyseliny sa však podpisujú aj iné negatívne faktory, ako pravidelné fajčenie, nedostatočný oddych a zápaly. Pokiaľ ste prekonali viacero zápalových ochorení, mali by ste pravidelne užívať prípravky s kyselinou hyalurónovou. Inak sa čoskoro dostavia zdravotné problémy, najpravdepodobnejšie ako bolesti kĺbov.

 

DMAE – (dimethylaminoethanol bitartrát) je látka vyskytujúca sa v prírode. Je dôležité, že je aj v malom množstve trvale prítomná v ľudskom mozgu. K jeho základným vlastnostiam patrí to, že pomáha zvyšovať bdelosť a zlepšovať náladu. Z farmakologického hľadiska sa radí medzi nootropiká čiže mozgové nutricienty.

Nootropiká (niekedy tiež označované anglicky ako smart drugs - chytré drogy) sú lieky alebo doplnky stravy, ktoré obsahujú látky slúžiace na zlepšenie mentálnych funkcií, ako je pamäť, inteligencia, pozornosť a koncentrácia. Látky z tejto skupiny sa výrazne podieľajú na dodávanie dôležitých látok mozgu, ako sú neurotransmitery, enzýmy a hormóny, ktoré podporujú mozgovú činnosť. Ďalej pomáhajú zlepšovať prekrvenie mozgu (čím sa dostáva viac kyslíka do mozgových buniek) a hrajú aj úlohu v ďalších procesoch v nervových tkanivách.

Je zaujímavé, že má uplatnenie aj v kozmetike. Má schopnosť zastaviť produkciu kyseliny arachidonovej, ktorej prítomnosť v tele má na svedomí vznik vrások a starnutie pokožky.

Môže tiež pomôcť pri tvorbe pigmentových škvŕn, (čo je nahnedlý pigment, spôsobený "pečeňovými škvrnami" - lentigo).

 

Hydrolyzovaný kolagén  sa skladá z malých aminokyselín, ktoré pomáhajú formulovať nový kolagén v tele.

Výhody užívania kolagénu - Hydrolyzovaný kolagén chráni a dokonca pomáha v získaní svalovej hmoty, prispieva k zlepšeniu príznakov artritídy, podporuje chudnutie spaľovaním tukov a nie sacharidov a bielkovín. Ďalšie potenciálne výhody hydrolyzovaného kolagénu zahŕňajú zlepšenie tónovania a zhustenia kože, obnovenie kĺbov, arteriálne zosilnenie, zvýšenie energie a obnovenie orgánov.

 

Piperín - Čierne korenie (Piper nigrum) obsahuje 5-10% alkaloidu piperín a tejto obsahovej látke sú prisudzované účinky rastliny. Piperín vykazuje, podľa pozorovaní, tlmivé pôsobenie na vybrané enzymatické systémy v našom tele (konkrétne inhibícia CYP3A4 a P-glykoproteínu). Ako to piperín robí? Piperín tlmením vybraných enzýmov v našom žalúdku, črevách a predovšetkým v pečeni do zachrániť rad hodnotných látok pred enzymatickým rozložením na neúčinné substancie. Účinné látky prejdú vo väčšom množstve skrz žalúdok, črevá, pečeň až do krvi, čím je zaistená vyššia koncentrácia látky v krvi. Účinok uvedených látok teda rastie.

 

 

 

Zdroj:

https://kosicednes.sk/zaujimavosti/pravy-caj-pochadza-len-z-cajovnika-cinskeho/

https://botanic.sk/magazin/co-by-ste-mali-vediet-o-caji

https://www.slovenskypacient.sk/kyselina-hyaluronova

https://www.celostnimedicina.cz/dmae.htm

https://www.eotazky.sk/co-je-hydrolyzovany-kolagen

https://www.celostnimedicina.cz/piperin.htm

 

Napíšte nám